Nemrég megjelent interjúnk után számos visszajelzést kaptunk olvasóinktól, akik érdeklődtek Kovács Németh Henrietta, Komáromban praktizáló kineziológus munkája iránt. Ennek kapcsán bemutatjuk, melyek azok a leggyakoribb problémák, amelyekkel hozzá fordulnak, és hogyan tud ezekben segíteni a kineziológia módszertana.

1. Párkapcsolati és családi konfliktusok – amikor megbillen a harmónia
A párkapcsolatokban gyakori, hogy valaki nem érzi magát boldognak, nehezen tud dönteni a maradás és az elengedés között, vagy éppen egy szakítás után próbálja összerakni önmagát. A kineziológia segít feltérképezni, mi áll a bizonytalanság vagy az elakadás hátterében, és oldja azokat a tudattalan blokkokat, amik akadályozzák a tisztánlátást és a változást. De nemcsak a párkapcsolatokban, hanem más családi, esetleg baráti viszonyokban is sok a feszültség. Henriettához gyakran fordulnak szülők, akik nehezen találják a hangot kamasz gyermekükkel, vagy nők, akik évek óta cipelik a feszültséget az anyósukkal való kapcsolatban. Olyanok is akadnak, akik nem mernek teljesen őszinték lenni a barátaikkal, tartva az elvesztésüktől. „Ezek mind érzelmileg terhelt helyzetek, ahol sokszor generációs minták dolgoznak a háttérben. A kineziológia eszközeivel ezeket a mintákat tudjuk feloldani, hogy a kapcsolatok egészségesebb alapokra kerüljenek.”
2. Szorongás, pánik – amikor a félelem átveszi az irányítást
Sokan keresik fel a szakembert olyan érzésekkel, amelyeket maguk sem tudnak pontosan megfogalmazni: egy belső szorítás, állandó aggódás, vagy épp megmagyarázhatatlan félelemérzet. „A kineziológia segít feltérképezni, hol alakult ki a szorongás gyökere, mely sokszor egy régi, tudattalan élményhez vezet vissza” – magyarázza a kineziológus. A módszer nem elemzi túl a múltat, hanem kíméletesen, mégis hatékonyan oldja a berögzült mintákat, amik ezt a szorongást fenntartják. A vendégek így gyakran számolnak be arról, hogy már néhány alkalom után csökken a belső feszültségük, és bátrabban, magabiztosabban néznek szembe a kihívásokkal.
3. Önbizalomhiány – amikor valaki nem hisz önmagában
Akár egy nehéz gyermekkor, akár korábbi kudarcélmények miatt sokan élik meg azt, hogy „nem vagyok elég jó”, „nekem úgysem sikerülhet”, vagy „nem érdemlem meg a boldogságot”. Ez az önkorlátozó gondolkodás számos élethelyzetben visszafoghatja az embert. Henrietta szerint ez az egyik legmélyebb, egyben leghálásabb terület, amin dolgozni lehet. „Az önbizalomhiány mögött mindig ott húzódik valami, amit ha feloldunk, akkor az ember elkezd magára másként nézni. Ez pedig megváltoztatja az egész életminőségét.” – mondta el a szakember, aki azt is hozzátette, a kineziológiai oldás során felszínre kerülnek azok az érzelmi blokkok, amelyek gátolják az önelfogadást, és lehetőséget adnak egy új szemlélet kialakítására. Ezeknek a blokkoknak a feloldása nemcsak lelki megkönnyebbülést hozhat, hanem kézzelfogható változásokat is eredményezhet a mindennapokban. A kliens megtapasztalhatja, hogy korábbi gátjai eltűnnek, és bátrabban, nyitottabban tud kapcsolódni önmagához és másokhoz.
Kérdezzen bátran!
Ha van olyan probléma, élethelyzet vagy kérdés, amiben szívesen hallaná Kovács Németh Henrietta kineziológus véleményét, írjon nekünk! A legérdekesebb levelekre a szakember részletes választ ad.
Írja meg kérdését a szerkesztőség email-címére: deltakn@gmail.com (Tárgy: Kérdés a kineziológushoz)
Amennyiben személyes konzultáció érdekelné, Kovács Németh Henrietta kineziológus szeretettel várja a komáromi Trend irodaház első emeletén. Időpontot a 0905 826 063-as telefonszámon lehet egyeztetni.
(x)