Színvonalas küzdelmek zajlottak Ekelen

A Seishin Karate Klub (öt ország részvételével) idén ismét Ekelen rendezte meg a Nyílt Szlovák Bajnokság – Nemzetközi Kyokushin Karate versenyt. A március 19-én, szombaton zajló esemény egyben a IV. Polgármester Kupa is volt. Szép számú versenyző jelent meg: összesen 337 fő nevezett, ebből 228-an haladó, 109-en pedig kezdő kategóriában. A résztvevők 27 klub színeit képviselték.

karate

A verseny az ünnepélyes bevonulással, és megnyitóval kezdődött, ahol a polgármester asszony, Fekete Iveta, köszöntötte a megjelenteket, és megköszönte Markovics Jánosnak (a Seishin Karate Klub vezetőjének), hogy megszervezte ezt a nagyszabású rendezvényt. Kis Gita, az Energy Klub Komárom képviseletében ajándékot adott át a klub válogatott versenyzőinek.

A megnyitó után a küzdelmek 3 tatamin zajlottak. Szabó András (Ekel) az első két küzdelmét bíróival nyerte, a döntőt pedig wazarival, így ismét szlovák bajnok lett. Vígh Lara Nagymegyerről mindkét küzdelmét fejrúgásokkal nyerte, így megérdemelten lett első. A kezdőknél Süli Károly, Miklós Noémi, Borbély Barnabás és Vargha Balázs is kiválóan küzdött. A keszegfalvai Markovics Ádám az ifjúsági nehézsúlyban az első küzdelmét horvát ellenfelével szemben K.O.-val nyerte. A második küzdelmében klubtársával, Szabó Bálinttal küzdött, ahol két wazarival jutott tovább. A döntőben magyarországi ellenfelével (aki 40 kg-mal volt nehezebb) szemben szintén két wazarival győzött, így ismét szlovák bajnoki címet szerzett. Vígh Vivien (Ekecs) az első küzdelmét wazarival nyerte, szépen betartva az előre megbeszélt taktikát. Sajnos a döntőben alulmaradt a nála 20 kg-mal nehezebb ellenfelével szemben, így második lett.

A gyerekek nagyon lelkesen küzdöttek: a jelenlevők színvonalas csatákat láthattak, ezért pedig külön dicséret illeti az edzőket is. Összesen 62 kategóriában hirdettek győztest, ebből 28 kezdő, és 34 haladó. A Seishin Karate Klubból 16 fő tudott felállni a dobogó legfelső fokára.

Első helyezettek kezdő kategóriában: Ürbényi Nóra (Ekel), Pulay Attila, Domonkos István (Csallóközaranyos), Bartal Ákos Zalán, Ozorák Márk, Borbély Barnabás (Dunaszerdahely), Tóth Marcel (Nyékvárkony), Miklós Noémi, Horváth Levente (Vásárút), Süli Károly (Egyházgelle), Katona Tímea, Póda Márta (Egyházkarcsa), Vargha Balázs (Nemesócsa)

Első helyezettek haladó kategóriában: Szabó András (Ekel), Markovics Ádám (Keszegfalva), Vígh Lara (Nagymegyer)

Az Energy cég különdíját kapták: Markovics Ádám (Keszegfalva), Valkó Barnabás (Wasabi), Nika Jakobović (Samobor)

Markovics János különdíját kapták: Patrik Kračun (Zagreb), Cserepes Zoltán (Nemesócsa)

A polgármester asszony különdíját, a Polgármester Kupát Mayer Krisztián (Ekel) kapta, aki nagyon sokat fejlődött, és szép eredményeket ér el mind hazai, mind nemzetközi szinten. A következő megmérettetés április végén, Ekecsen lesz.