Ezüstérmes a komáromi kosárlabdacsapat

Szombaton 3:1-es pozsonyi előny tudatában került megrendezésre a szlovák extraliga döntőjének ötödik mérkőzése, a fővárosi gárda pedig saját otthonában megszerezte a bajnoki címet jelentő negyedik győzelmet is. A komáromiak tehát hiába nyerték meg a szerdai meccset, a végelszámolásnál ez már nem igazán számított. Ugyanakkor a Duna-partiak büszkék lehetnek a 2016/17-es szezonra, hiszen a bajnoki ezüstérem mellett a nemzetközi Alpok-Adria kupát is megnyerték, ezzel megszerezve a klub, a város és az ország első nemzetközi kosárlabda diadalát.kosarlabda

MBK Rieker COM-therm Komárom – BK Inter Pozsony 86:66 (29:11; 19:12; 20:24; 18:19) – Djordjevič 22, Vido 16, Halada 15, Langston 12, Cobb 8, Kuffa 4

A vendégek a 3:0-ás előnyük tudatában talán már nem is erőltették meg annyira magukat, de még így is ritka jelenségnek számított, amikor a hazai csapat az 5. percben a bajnoki cím toronymagas esélyese ellen 20:0-ra vezetett. Djordjevičék mindent elkövettek, hogy legalább ez az egy győzelem összejöjjön, hiszen a hűséges szurkolótábor ennyit megérdemelt. A hazaiak félidőben már 25 ponttal vezettek, a folytatásban pedig már csak arra figyeltek, hogy ez az előny megmaradjon. Ďuriš edző a sokáig sérült Jurčinának és Marchynnak is adott néhány percet, a vége pedig húszpontos hazai győzelem lett. A pirosba öltözött tábor végül úgy ünnepelt, mintha legalábbis a bajnoki címet nyerték volna meg, de a fieszta valószínűleg az egész éves teljesítménynek szólt. Legbelül ugyanis sokan érezhették, hogy ez volt a szezon utolsó hazai meccse.

BK Inter Pozsony – MBK Rieker COM-therm Komárom 94:82 (27:22; 18:22; 21:17; 28:21) – Tomič 23, Vido 17, Djordjevič 11, Cobb 8, Halada 8, Bojanovský 7, Kuffa 6, Langston 2

A komáromiak ezt a mérkőzést is 8 játékossal játszották le, illetve később már csak héttel, hiszen az egyik kulcsjátékos, Wayne Langston gyorsan kipontozódott, ezzel pedig az utolsó reménysugár is elszállt, már ami a bajnoki címet illeti. A sérültekkel teletüzdelt, végletekig kifacsart komáromi csapat még így is tisztességesen helytállt, de a győzelemre nem sok esély volt, hiszen amikor kellett, a játékvezetők is a hazai csapat segítségére siettek. Végül az Inter behúzta a meccset, és ezzel együtt az aranyérmet is, de a komáromi szurkolók szívében az igazi bajnok ismét a Duna-parti csapat lett.