Achilles napján futott Komárom

November 2-án, vasárnap délután egy kis kocogásra, futásra invitálták Észak- és Dél-Komárom lakosságát – tájékoztatta lapunkat Kele Géza futónagykövet.

Észak-Komáromból, a Vág-híd lábától (gördeszka pálya) rajtoltak el a résztvevők 14:00 órakor, ahonnan lassú, kocogós tempóban indultak Dél-Komáromba. A cél a Fontana Pizzériánál volt, ahová nagyjából 15.30-kor érkezett meg a kocogók csapata.

achilles futas

Kele Géza felhívásában hangsúlyozta, lassú tempójú közösségi futásról volt szó, amelyhez a két Komárom közötti Erzsébet-hídnál is csatlakozhattak azok az érdeklődők, akik csak jelképesen gyalogolva vagy kocogva akartak részt venni, ezzel is erősítve az összetartozást. Itt a táv a híd hossza volt, ami nagyjából 1 km, ez bárki számára teljesíthető távolság.